סיפור בית הכנסת

בית כנסת אדמון ספרא של קהילת אחוות רעים לא ירד מן השמים כפי שהוא קיים עכשיו אלא התחיל בסיעתא דשמיא כיוזמה של מספר אנשים בשנת 1997 לבנות בית כנסת ראשון בשכונה הכי יפה ברעננה, שכונת "לב הפארק", אשר מונה כ- 2,700 בתי-אב.

היוזמה והחלום לעשות מעשה בנידון התחילה אצל מייסד בית הכנסת ויו"ר הקהילה מר אמיר סיני עם מספר חברים על ידי פנייה לעירייה קהילת אחוות רעים - בית כנסת מאולתר וזמני בבית-ספר שקד (תחילת הדרך)להקצאת קרקע ופנייה לגורמים שונים לקבלת סיוע. המניין הראשוני החל להתפלל בביתו של אמיר סיני ומשם המשיך בשנת 2004 לבית הספר שקד אשר אירח את בית הכנסת במשך כשנתיים וקיים את מצוות הכנסת אורחים כהלכתה. במשך השנתיים הללו, בית הכנסת היה ממוקם באחת הכתות בכל יום שישי בצהריים ומפורק בכל מוצאי שבת.

תפילות הימים הנוראים והחגים השונים הביאו את תושבי השכונה בהמוניהם אל בית ספר שקד וזה הוכיח כי בשכונת לב הפארק יש צמא לבית מקדש מעט. עם קבלת הקרקע מעיריית רעננה הוחל בתהליך איתור תורמים פוטנציאליים אשר ייטלו חלק בפרויקט הקמת בית הכנסת.

אמיר סיני החל בתהליך "חיזור" על קרן אדמון ספרא ועניין אותם בפרויקט הייחודי של בניית בית כנסת ראשון בלב הפארק שברעננה. מאמציו הבלתי נלאים נשאו פרי ואחרי שנתיים ימים, קרן ספרא אימצה אותנו אל ליבה ותרמה ביד רחבה לבניית בית הכנסת.

בית כנסת של קהילת אחוות רעים בתהליכי בנייהעיריית רעננה  סייעה אף היא באופן נדיב לבניית בית הכנסת. בשלבים אלו, קהל בית הכנסת  התגבש ולאורך הזמן נוספו מתפללים חדשים אשר הגיעו מכל הגוונים ומכל צבעי הקשת שיש בשכונה.

קהל המתפללים שלנו מורכב מכל גווני העדות בישראל וכן מרמות שונות של יראת שמים. כל יהודי באשר הוא, יתקבל בכבוד רב ובאהבה רבה. בבית הכנסת שלנו, מנגינות ופיוטים מכל עדות ישראל ממלאים את חלל האוויר. שם הקהילה "אחוות רעים" מעיד על מדיניותה ועל העקרונות שעל פיהם מנוהל בית הכנסת.

בית הכנסת במבנהו החדש והקבוע החל לפעול בשנת 2006 תשס"ו.

קהילת אחוות רעים - בית הכנסת "אדמון ספרא" בלב הפארק

בית הכנסת יצר קשרים הדוקים עם הקהילה הקרובה כמו בית הספר הממלכתי "שקד" אשר מקיים בבית הכנסת חגיגות בנות מצווה כלליות וכן התלמידים משתתפים בסליחות של הימים הנוראים.

בית הכנסת מנוהל ע"י עמותה בשם "שמחת רחל ע"ר" אשר מנהלת את כל הקשור לבית הכנסת ולקהילה. העמותה מנוהלת כדת וכדין על פי הנחיות רשם העמותות ומפוקחת על ידי רואה חשבון.

רב בית הכנסת הוא הרב יעקב נדב שליט"א אשר עושה את מלאכתו נאמנה והוא זה אשר פוסק בכל דבר ועניין הילכתי.